Kim jesteśmy

Jesteśmy wiodącym dystrybutorem monet i medali okolicznościowych w Polsce i przedstawicielem wywodzącej się z Norwegii międzynarodowej Samlerhuset Group - jednej z największych firm w branży numizmatycznej, która istnieje od 1994 roku i działa w 14 krajach Europy. Samlerhuset jest właścicielem międzynarodowych targów numizmatycznych World Money Fair w Berlinie oraz Mennicy Norweskiej, która między innymi wybija medal Pokojowej Nagrody Nobla.  

Skarbnica Narodowa we współpracy z mennicami przygotowuje własne i oryginalne serie numizmatów, jest oficjalnym dystrybutorem m.in. Brytyjskiej Mennicy Królewskiej, Francuskiej Mennicy Państwowej, Mennicy Norweskiej, Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej, Mennicy Królestwa Hiszpanii, Ludowego Banku Chin, Mennicy Austriackiej, Mennicy Fińskiej i Mennicy Południowoafrykańskiej. 

Współpracujemy z Międzynarodową Federacją Piłkarską FIFA i Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim. Skarbnica Narodowa była jedynym w Polsce oficjalnym dystrybutorem monet olimpijskich z Pekinu, Vancouver, Londynu, Soczi, Rio de Janeiro i Pjongczang, a obecnie jest oficjalnym dystrybutorem monet olimpijskich Tokio 2020 oraz Pekin 2022. 

Zapraszamy na stronę 

Dane Kontaktowe 

mail: bok@skarbnicanarodowa.pl 

telefon: 801 811 800